פרק 85 הגשמת חלומות מתוך ללא מורא / יפה גולן

סגן מנהל סניף הבנק הודה בכל האשמות שיוחסו לו בכתב האישום, והורשע על ידי השופט סגלסון בעבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה, והפרת אמונים בתאגיד. לאחר בדיקת הנסיבות המקלות, נגזרו על סגן מנהל הבנק לשעבר עשרים וארבעה חודשי מאסר בפועל אשר הומרו בשישה חודשי עבודות שירות, ושמונה-עשר חודשי מאסר על תנאי לתקופה של שלוש שנים. כמו כן, נקנס הנאשם בסכום כסף מכובד.

בשנת 2006 החלטתי להגשים חלום ישן, ופתחתי בתל אביב קפה-מסעדה, שם אני מגישה מאכלים ומטעמים לבנוניים מבית אמי. בית הקפה הפך לאתר עלייה לרגל. כמו במשרד, אנשים פוקדים את המקום ומתייעצים עימי בסוגיות שונות, לאו דווקא מתחום התמחותי. בתחילת 2007 מימשתי רעיון עסקי חדש והפכתי את המסעדה לקפה נדל"ן. כל העובדים במקום נשלחו מטעמי להוציא רשיון לתיווך במקרקעין והמקום משמש גם משרד תיווך. העיסוק בפנסיה הסוציאלית החל לדעוך מעט. מקבלי פנסיה רבים כבר סגרו מעגל. הגרמנים, מצידם, חדלו לאשר באופן מהיר בקשות נוספות והחלו להערים קשיים רבים בהליכי הערעור. מבחינה לאומית, הנושא כמעט וירד מסדר היום.

פגישה מקרית עם אדם שהגיע אלי להתייעצות הבהירה לי, כי עבור אנשים רבים החזר ההלוואות לפרי הוא עדיין בעיה רצינית. זמן קצר לפני הפגישה עם אותו אדם שהיתי בגרמניה לצורך ענייני עבודה. בפגישה עם נציגי הביטוח הלאומי הגרמני ביקשתי מהם שישלחו דיווח אישי וישיר לאנשים שמסיימים את תשלומי ההלוואה מחברת BGF, ההלוואה הראשונה. הגרמנים נענו לבקשתי, ושלחו לכל זכאי הודעה על סיום ההלוואה. כמו כן, הם ביקשו לדעת לאיזה חשבון יש להעביר את כספי הפנסיה, שהיתה אמורה להתקבל בשלמותה עם סיום ההלוואה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 81-85, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *