פרק 80: מאבק חדש מתוך ללא מורא/יפה גולן

ביקשתי מגיל להתקשר למרכז הארגונים. הוריתי לו להציג את עצמו כאדם המבקש ייעוץ. ביקשתי ממנו לספר שהוריו פתחו אצלי תיק במטרה לקבל פיצויים, ושהוא אינו יודע אם עליו לשלם לי את שכר הטרחה או לא. גיל ניהל את השיחה במקצועיות ובאמינות. במרכז הארגונים הפנו אותו מיד לאורי יעקב. ובנקודה זו הבנו שאנחנו בכיוון הנכון.

גיל התקשר לאורי יעקב, וזה שמח מאוד לקבל את פנייתו: "תראה, אני מתכוון לעשות מזה תחקיר. אני עובד על תחקיר בטלוויזיה על כל ההונאה שהיא עשתה פה," סיפר יעקב והמליץ לגיל: "אל תשלמו. אנחנו ניאבק בצורה כזו שהיא לא תעיז לבקש את הכסף."

גיל מיהר לעדכן אותי בפרטי השיחה. "הוא נשמע לי אדם אובססיבי," הוסיף. "אני עדיין לא מבין בדיוק מה מניע אותו, אבל אין ספק שמאבק חדש ניצב בפתח. לפי תחושת הבטן שלי, יעקב ינסה להסית את כל לקוחותייך לא לשלם לך שכר טרחה," אמר לי גיל.

בשיחה אחרת עם גיל חזר יעקב על מטרתו: להרוס אותי, על שום היותי גנבת, רמאית ונוכלת. עוד סיפר לגיל על הכתבות שהוא מארגן באמצעי התקשורת, והפציר בו להתראיין בשם הוריו. למשמע בקשה זו גיל נסוג, בטענה כי הוריו מסרבים לשתף פעולה. יעקב התעקש, והציע שגיל ידבר עם כתבים ללא קשר להוריו, אך כמובן שגם להצעה זו גיל סירב.

ניסיתי להבין מהיכן נובעת הרשעות. משרדי לא גבה שכר טרחה גבוה יותר ממשרדים אחרים שפעלו בתחום. כמה מהם אף גבו שכר טרחה גבוה בהרבה. לקוחות הגיעו אלי מרצונם החופשי לאחר סדרת תקדימים חוקתיים שהשגתי בתחום הפנסיה הסוציאלית, ולאחר שהשגתי פנסיה עבור אנשים שבקשתם נדחתה לאחר שפעלו לבד או באמצעות גופים אחרים. לא רק זאת, אלא שכל אחד מלקוחותי היה זכאי לבטל את תיקו בכל שלב ולא להיות מחויב בשכר טרחה כלשהו. הייתי משוכנעת שאני מפעילה עסק הגון לחלוטין. בנושא כל כך רגיש, מצפוני לא היה מאפשר לי לפעול אחרת.

לאחר זמן קצר התבהרה התמונה. אורי יעקב, שהיה גם עורך ביטאון ניצולי השואה "מזכר", שלח אלי רשימת שאלות נוקבות, וביקש תגובה מיידית. יעקב היה בטוח, כנראה, שזו הפעם הראשונה שאני שומעת את שמו. אבל אני הייתי מוכנה. ידעתי שכוונותיו אינן טהורות, וכי אין מדובר בתחקיר עיתונאי אובייקטיבי.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 76-80, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *