פרק 71: פסק הדין מתוך "ללא מורא" / יפה גולן

בהמשך פסק הדין מתייחס שטרוזמן לנושא המכתב של גברת גוטליב, שבגינו תבע אותי פרי על הוצאת לשון הרע: "אין ספק שהביטוי 'בגלל הרמאויות שמתבצעות פה בישראל' המופיע במכתב מכוון לפעילות הארגון," קובע שטרוזמן. "במשלוח מכתב זה, הנחזה כמכתב חתום על ידי ד"ר גוטליב, נעשה מעשה זיוף והאפשרות שגב' גולן סברה שד"ר גוטליב יהיה מעוניין במשלוח מכתב זה אינה ממעטת מאחריותה למעשה המרמה ופרסום לשון הרע במכתב, למרות שאינו נושא את שמה אלא את שמו."

"ייחוס מעשי רמאות לארגון הוא כמובן פרסום לשון הרע עליו, והשאלה היא האם יש אמת בפרסום," ממשיך שטרוזמן. "עתה משהוברר שהפר הארגון את חובת הנאמנות שלו כלפי לקוחותיו ולא גילה להם את קשריו וטובות ההנאה הניתנות לו בחברות האשראי וכתוצאה מכך נחזה כמי שטובת הלקוחות בלבד היא בראש מעייניו ואין לחשוש לאפשרות שטובתם איננה עשויה להיות טובתו – אינני מוכן לקבוע שאין אמת בייחוס מעשי רמאות לארגון…"

"אין ספק שגב' גולן היתה משוכנעת באמיתות דבריה על 'הרמאויות שמתבצעות פה בישראל' ושכנוע זה… הוא נימוק לקולה בפסיקת הפיצויים. כך סבורני שעתה, אחרי שפעילות הארגון נחשפה כמתואר בפסק דין זה הודות למאבקה של הגב' גולן בארגון, אין זה צודק לחייב את הגב' גולן בתשלום פיצויים, אפילו לא סמליים, לארגון." מסקנות פסק הדין אימתו את תחושותי.

אולם כפי שפקר חזה, פסק הדין לא היה מושלם. שטרוזמן קבע כי על סמך עדויות שונות ניתן "לקבוע ממצא לחובת גב' גולן על גניבת רשימה הידועה בארגון כ'רשימת לקוחות קוד 2'."

לסיכום, קובע שטרוזמן: "התובעים אמנם זוכים במקצת תביעתם… אבל למעשה הם מפסידים בעיקר המחלוקת שהיתה נטושה בינם ובין הנתבעת, והיא בשאלת אמינותו של הארגון."

במהלך הקראת פסק הדין ישבתי קפואה. עדיין לא הבנתי את משמעותם המלאה של הדברים, למעט הזיכוי מהוצאת לשון הרע, שהיה לטובתי. לקחתי את הפרוטוקול, נסעתי מיד למשרד עורכי הדין אשר ייצגו אותי ורק כשהגעתי לחדר הישיבות פרצתי בבכי מר. שמעתי ידיעה בחדשות על פסק הדין, והתחלתי לרעוד: זו היתה פריקת מתח של שנים.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 71-75, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *