פרק 69 תביעות קטנוניות מתוך "ללא מורא" / יפה גולן

פרי המשיך עם מבול התביעות וההטרדות באופן שהגיע עד כדי אבסורד של ממש. הוא הגיש נגדי בקשה לצו מניעה, שיאסור עלי לטפל בארבע מאות לקוחות שלטענתו גנבתי ממנו. הדברים לא היו נכונים, אבל העדפתי לכתוב לאותם לקוחות מכתבים שבהם הבעתי את צערי על כך שלא אוכל להמשיך לטפל בהם ושעלי לסגור את התיק, משום שהם לקוחות של פרי. לקוחות רבים חזרו אלי והביעו את תמיהתם: "מעולם לא חתמנו אצל פרי, אנחנו לא מכירים אותו. אל תעזי להפסיק לטפל בנו."

לאחר כמה שבועות שבהם לא קיבלתי שום תביעה, פניתי באחת מפגישותינו בבית המשפט לעורך דינו של פרי, ונזפתי בו באירוניה: "גולדברג, אתה מזלזל בי, כבר מזמן לא תבעת אותי."

"אל תדאגי, עוד מעט תקבלי תביעה," השיב.

"באיזה סכום?" צהלתי.

"מאה אלף שקל," ענה גולדברג.

"למה רק מאה אלף? אתה מזלזל בי. תרשום יותר, חצי מיליון לפחות," אמרתי בלעג.

ואכן, לאחר שבוע קיבלתי תביעה על סך שלוש מאות אלף שקל, שבה נטען כי עורך הדין שלי התבטא בכתב ההגנה בצורה לא מכובדת כלפי פרי. אני, לגרסתו של פרי, האחראית, משום שהסתי אותו לכתוב את הדברים. לאחר שפרי הפסיד בתביעה הקטנונית, הוא החליט לגרור אותה עד לבית המשפט העליון, וגם שם הפסיד.

רוב התלונות, הקובלנות, התביעות וצווי המניעה שהוגשו נגדי התנקזו לתיק אחד מרכזי, אותו ניהל השופט אורי שטרוזמן עד שנת 1991. ההכרעה בתיק ניתנה בספטמבר 1993, אבל אני כבר קיבלתי תחזיות: האסטרולוג הצמוד שלי, אילן פקר, העריך שפסק הדין יהיה חצי חצי, כלומר שבנקודה העיקרית והחשובה אזכה, אולם יהיה משהו קטן שיעיב על שמחתי. וכך היה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 61-70, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *