פרק 79: מכתב מבולבל מתוך ללא מורא/ יפה גולן

רחלי החליטה לשלוח את המכתב למספר הפקס שצוין בראש העמוד, והוסיפה בתחתית את המילים הבאות: "לכבוד האדם ששלח את הפקס הנ"ל, אנא השאר את שמך, או מספר תעודת הזהות שלך, או מספר התיק במשרדנו, כדי שנוכל לאתר את הפרטים ולדעת במה מדובר. בתודה ויום טוב."

בדיוק ברגע שבו ניגשה רחלי למכשיר הפקס כדי לשלוח את המכתב, עבר לידה במקרה גיל, אחד מעובדי המשרד. "יפה, שימי לב," עצר גיל את רחלי ופנה אלי בריכוז מוזר, "הפקס הזה הגיע אלייך בטעות. למעלה כתוב שהשולח הוא אדם בשם אורי יעקב, והוא מפנה את המכתב לעורך דין החבר במרכז הארגונים."

פניו של גיל עטו ארשת חשדנית, ולא הבנתי מדוע. לי השמות לא אמרו דבר, וביקשתי ממנו הסברים. גיל סיפר לי שאורי יעקב הוא הדובר ועורך הביטאון של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, וכי המכתב מופנה לעורך דין ידוע, גם הוא חבר במרכז, אשר השתתף במשא ומתן על קרן הכפייה וקיבל שכר טרחה של עשרות אלפי דולרים.

למעט פרטים חדשים אלה, לא ידעתי דבר וחצי דבר אודות שני האדונים. הסקרנות ממש אכלה אותי. הצעתי לגיל לחפש את המעטפה שבה הגיע המכתב. "אולי שם נמצא רמזים," אמרתי בקוצר רוח. לאחר כמה דקות איתרנו את המעטפה. היתה זו מעטפה של המוסד לביטוח לאומי בתל אביב. על גב המעטפה צוין: "המכתב הגיע בטעות לביטוח לאומי."

בשלב זה הסקרנות הפכה לחשדנות. עברתי שוב על המכתב, הפעם בעיון רב ובניסיון לגלות גם מה שנכתב בין השורות. ניסיתי להבין כיצד העניין התגלגל לפתחי, וכיצד אני קשורה לסיפור. גם לאחר קריאה מדוקדקת וארוכה למדי, הנסתר היה עדיין רב על הגלוי. נראה כי המכתב חובר על ידי אותו אורי יעקב, והנמען היה עורך הדין שהתבקש לאשר את תוכן וניסוח המכתב. המכתב כלל משפטים כמו "תיגזל ממני כבשת הרש," ו"אין הצדקה לתשלום שכר כלשהו."

מהעובדה שהמכתב היה ממוען אלי ומתוך הקשרם של המשפטים הספורים שהיו ברורים, ניחשתי שמדובר בסוג של תלונה, הקשורה לשכר הטרחה שאני גובה מלקוחותי. משהו פה מסריח עד השמים, אמרתי לעצמי. החלטתי לעבור לשלב האקטיבי של החקירה הקטנה, ונשבעתי למצות אותה עד תום.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 76-80, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *