יפה גולן – להאמין. להעז. להגשים / פרק 48 | חלק א'

האזינו לפרק מספר 48 בספר "להאמין. להעז. להגשים" / יפה גולן:

הוריי, עליהם השלום, הורישו לנו דבר אחד שלילי. גנים לא טובים. מחלת הסוכרת עברה בתורשה לכל בני משפחתי וכולנו חלינו בה. אחיי קיבלו אירועים מוחיים, כולנו מנהלים חיים של חולי סוכרת, עם כל תופעות הלוואי והסבל, עם צורך במעקב צמוד ויומיומי אחר המצב הרפואי.

גם כאן אני יכולה לומר שזכיתי לתיקון, לחיים עם בעיה קשה שהולידה רעיון טוב והמצאה גדולה.

בהתמודדות עם המחלה, הטרידה אותי במיוחד בעיית הגירודים ברגליים שעם הזמן הלכה ונהייתה קשה ומציקה יותר ויותר. חיפשתי נואשות אחר פתרון שיקל על המצוקה. קניתי כל מכשיר שמצאתי, כל מתקן או פטנט שנראה היה לי שיכולים לעזור בעיסוי ולהקל ולו במעט על תחושת הגירוד.

לפני כשנתיים, היה יום שבו הרגשתי לא טוב, לקחתי מונית ונסעתי לחנות גדולה ברחוב דיזנגוף, שם מצאתי מכשיר המיועד לעיסוי הרגליים.

"כזה אני רוצה", אמרתי.

"אין לנו כרגע", אמר לי המוכר, "זה מכשיר מתצוגה".

"לא מעניין אותי", אמרתי.

המכשיר היה יקר, גדול וכבד מאוד, אבל המצוקה העניקה לי כוחות שאין לי בדרך כלל. הנחתי את הכסף בידי המוכר, הרמתי את המכשיר וברחתי החוצה. על אף המאמץ והציפייה, כשהגעתי הביתה המכשיר התגלה כאכזבה. ניסיתי להשתמש בו כמה פעמים אבל הרגליים לא מצאו מנוח, והגירוד המשיך לגרד. זאת היתה נקודת השבירה. החלטתי לנסות לעזור לעצמי לבד. דבר אחד שכן עבד, באופן חלקי, היה מכשיר קטן ורוטט לעיסוי הגב. התחלתי לחשוב ולחפש דרך, מה יעזור לי וייתן הקלה?

החלטתי לשרטט מה אני רוצה. דבר מה שעוטף את כף הרגל, ממש כמו נעל, ומספק עיסוי יסודי ומקיף. התייעצתי עם כמה מתכננים, איש לא הבין מה בדיוק אני רוצה.

"אני צריכה משהו קטן שעושה ויברציות", פניתי לרוני, איש האחזקה שלי, בחור צעיר ומוכשר שהוא בשבילי כמו בן.

"הבנתי", אמר רוני והסמיק נבוך כולו, "זה… יכול להיות… הכי מתאים זה… ויברטורים".

"טוב מאוד", אמרתי לו, "אני הולכת לחפש נעל, אתה תלך לחנות סקס ותקנה את הוויברטורים הכי קטנים שיש. כמה שיותר". וכך היה. רוני חזר עם שקית מלאה מכשירים קטנים, חמודים ורוטטים, מכשירים שעד אז, אודה ואתוודה, לא ראיתי מימיי. מיקמתי אותם בצפיפות מתחת לנעל הדקה שמצאתי והפעלתי. תוך דקות ספורות חשתי הקלה. זה עוזר. זה עובד. הבנתי שעליתי כאן על פטנט.

כך נולד Medic Shoes.

לאחר פרויקט דיאט דיל, כבר הייתי מנוסה בטיפול בפטנט, ומיהרתי לבדוק שאין פטנט כזה, ולפעול לרישומו.

 

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - להאמין להעז להגשים - פרקים 46-50, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.