יפה גולן – להאמין. להעז. להגשים / פרק 48 | חלק ב'

המשך מחלק א' של פרק 48.

הגעתי לסנדי קולב, מומחה לפטנטים, והצגתי בפניו את הרעיון. הוא אמר, "אני לא יודע אם זה פטנט, אבל תגידי לי, איך לא חשבו על זה קודם? אני אוהב אותך", ופרץ בצחוק. לאחר מכן דאגנו לכך שהפטנט והרעיון יהיו מוגנים מכל הכיוונים, הן המבנה והן העיצוב.

נכנסתי לתהליך פיתוח שבסופו קיבלתי את אב הטיפוס של Medic Shoes, נעליים גמישות המכילות מנועים רוטטים ומעניקות עיסוי יסודי לכף הרגל. לקחתי את אב הטיפוס לביתי, כדי לנסות אותו בעצמי. פעולת המכשיר נמשכת רבע שעה והשתמשתי בו בערב, לפני השינה.

בבוקר קמתי, ניגשתי אל מכשיר הטלפון וגיליתי שכל העולם חיפש אותי. שיחות שלא נענו, הודעות טקסט כמו "איפה את", "הכול בסדר?", "למה את לא עונה". נרדמתי כל כך חזק, ישנתי כל כך טוב, בצורה שאינה אופיינית לי, וכל הטלפונים עברו לי מעל לראש.

כך חלפו ימי השבוע, מדי ערב השתמשתי בנעליים וישנתי היטב, כפי שלא ישנתי זמן רב. כל העולם המשיך להתקשר, לא למצוא אותי ולהשאיר הודעות. ביום חמישי הגיעה העוזרת שלי וסיפרתי לה על Medic Shoes ועל הנסים שהן מחוללות.

היא שאלה אם תוכל לשאול אותן. "את יודעת שאני סובלת מבעיות בברכיים", אמרה לי, "ולאחרונה אני גם לא ישנה טוב. אולי זה יעזור". ישנתי מספיק השבוע, אמרתי לעצמי, כדאי אולי שיהיה יום אחד שבו כל מי שמתקשר כן יוכל לדבר איתי. נתתי לה את הנעליים.

למחרת התקשרה אליי, נדהמת ושמחה.

"יפה", אמרה, "את לא תאמיני. נהגתי לקחת תרופות שינה תקופה ארוכה, אבל הייתי קמה מטושטשת לגמרי והחלטתי להפסיק. מאז אני ישנה אולי שעה בלילה. לקחתי את הנעליים כי חשבתי להקל על הבעיה ברגל, אבל תוך רבע שעה העיניים שלי נעצמו, הובילו אותי למיטה, ונרדמתי כמו תינוק". היום היא לא זזה בלי הנעליים.

תהליך הפיתוח נמשך. העברנו את הפטנט למחקר קליני רפואי. ידעתי שהעיסוי של Medic Shoes משפיע לכל אורך הרגל ומחולל השפעות מיטיבות על כל מערכות הגוף, אך הגיעה העת לקבל אישור מדעי.

מחקרו של פרופסור אליעזר קליינמן, קרדיולוג בעל מכון שיקום לב, בוצע דרך חברת GCP, חברה בינלאומית למחקרים רפואיים. התוצאות לא הכזיבו. לאחר השימוש בפטנט נבדקו פרמטרים הקשורים למערכות הגוף. נרשמו שיפורים הן במדדים רפואיים אובייקטיביים והן בתחושות סובייקטיביות כמו כאבים ברגליים, גירודים וקשיים בשינה. גם מצוות המחקר שמעתי תגובות כמו "זה לא יאומן", "זה פשוט נפלא", וכעת ידעתי שאני בדרך הנכונה, שמדובר במכשיר שייטיב עם חייהם של רבים.

עם סיום המחקר הקליני החל הטיפול בהגשת בקשות לקבלת אישור מה-CE באירופה ומה-FDA בארצות הברית. בימים אלו אנו מתקדמים לקראת קבלת האישורים וחשיפת המוצר בתערוכות ובפורומים רפואיים מובילים בעולם. הנעליים האלה, אני מאמינה, יצעדו למרחקים ארוכים.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - להאמין להעז להגשים - פרקים 46-50, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.