ללא מורא – פרק 49

פרק נוסף מספרה המרתק של יפה גולן "ללא מורא". בסיפרה מתארת יפה גולן את מאבקה הנוקב למען זכויתיהם של ניצולי השואה.

שלוש שנים לאחר שעזבתי את הבנק, בגיל ארבעים וארבע, החלטתי לראשונה בחיי לפתוח דף חדש בתור עצמאית. הפעם היה לי ברור שאתמיד במסלול זה ויהי מה. היה לי ניסיון שצברתי בתחום הבנקאות, ניסיון בניהול וקשרים רבים בתחום המימון, והחלטתי לעסוק בתיווך למימון בעולם העסקים.

התחלתי להקים את העסק. שכרתי שני חדרים בבית כלל בתל אביב, שהתאימו לי מאוד משום שזהו בניין משרדים מכובד, שהגישה אליו קלה. העסקתי פקידה, ופרסמתי מודעה שבה הצעתי את שירותי המשרד בתיווך עסקים ויזמות. למודעה היתה היענות רבה ולאחר כשבוע כבר היו לי כמה לקוחות. היה מדובר רק בתחילת הדרך, אבל למעט יוזמת יצוא הרהיטים, שלא הגיעה לידי מימוש, היתה זו הפעם הראשונה שבה הייתי עצמאית לחלוטין מבחינה עסקית. והייתי גאה מאוד.

השמחה לא נמשכה זמן רב. שבוע לאחר שעברתי לבית כלל, פרצו למשרדי. אף על פי שבבניין הוצבה שמירה מסביב לשעון, הפורצים הצליחו לשבור את המנעול ולחדור למשרד ללא הפרעה. באותה נקודת זמן נראה היה שדבר לא נגנב. הייתי משוכנעת שמדובר בגנבים שפשוט לא הצליחו למצוא דבר בעל ערך וחזרו כלעומת שבאו. בדיעבד התברר לי שהפורצים לקחו קלסרים עם מידע עסקי.

רק לאחר שהתמקמתי במשרדים גיליתי שבבית כלל ישב גם אחד מיריביו הגדולים של פרי באותה תקופה, מי שהיה מנהל הארגון למימוש האמנה זמן רב לפני הגעתי, ופתח חברה מתחרה לטיפול בנושא הפנסיה. לא היה לי שום קשר אליו, מה גם שלא תכננתי לשוב ולטפל בענייני הפנסיה. אבל כנראה היה מי שהבין את הדברים אחרת, והסיק מסקנות שגויות מהשכנות למנהל הקודם.

לאחר כמה שבועות התקשרתי לפרי כדי לברר מה קורה עם כספי הפיצויים שהייתי זכאית להם, ושעדיין לא הופקדו בחשבוני. במקום לקבל תשובה עניינית, זכיתי למתקפה רצינית; פרי טען בזעם שלא מגיעים לי שום פיצויי פיטורים. "מצידי," אמר, "את יכולה לתבוע אותי." ניצלתי את ההזדמנות, ושאלתי אותו מה קורה עם דמי התיווך על העסקה הקנדית. פרי השיב שלא רק שלא אקבל כסף, אלא שבכוונתו לתבוע אותי על הנזק שנגרם לו מכך שהלכתי לעבוד אצל המתחרה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 48-50. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *