פרק 50: גישה תוקפנית – מתוך "ללא מורא" /יפה גולן

פרק נוסף מספרה המרתק של יפה גולן "ללא מורא". בסיפרה מתארת יפה גולן את מאבקה הנוקב למען זכויתיהם של ניצולי השואה.

"לא מדובר בשום תחרות," הסברתי לו, "עבדתי אצל המתחרה רק כמה חודשים, וכרגע אין בכוונתי להמשיך ולעסוק בנושא הפנסיה. זה לא מעניין אותי." אולם פרי לא רצה להקשיב.

לא הייתי מופתעת מהגישה התוקפנית שלו. בעבודתנו המשותפת כבר נוכחתי במקרים שבהם היה מתפרץ ללא כל הצדקה, ואז מתחרט על התנהגותו מאוחר יותר. זה האופי שלו. בשלב זה לא הייתי מודאגת מהאיומים. ידעתי שלא עשיתי שום דבר פסול, ומצפוני היה שקט. הוא רק מאיים, אמרתי לעצמי. המשרד המשיך להתבסס ובתוך כחודש כבר היתה לי רשימת לקוחות מרשימה למדי, בהם בעליו של בית מלון באילת שעמד למכירה ומשקיעים זרים רבים. הדברים נראו טוב מאי פעם.
החגיגה נפסקה כשביום בהיר אחד הופיע במשרדי אדם מוכר. היה זה צוקר, מי שהחליף אותי בתפקיד כמנהל הארגון למימוש האמנה. צוקר החזיק בידו מעטפה ירוקה גדולה והגיש לי אותה. כשפתחתי את המעטפה התברר שמדובר בבקשה לצו מניעה אשר הוגשה נגדי על ידי הארגון למימוש האמנה לביטוח סוציאלי, עו"ד ד"ר פרנק רפנהגן, שייצג את לקוחות הארגון בגרמניה, וחברת BGA, אותה הקים עו"ד פרי לטיפול במימון ההלוואות. מטרת צו המניעה היתה לאסור עלי להשתמש ברשימת לקוחות הארגון.

פרי טען, בין היתר, כי גנבתי את רשימת הלקוחות שלו במטרה להסב לו נזקים. "בסמוך ליציאתה של הנתבעת לחופשה, גנבה הנתבעת קובץ דפי מחשב המכיל מעל לחמשת אלפים שמות וכתובות של לקוחות התובעים," נכתב בבקשה לצו המניעה. בעודי מעיינת במסמך הבקשה, בניסיון להבין מה לכל הרוחות פרי רוצה מחיי, החל להציף את המשרד מבול של טלפונים. התברר שהבקשה הופצה לכל מערכות העיתונים. הכותרות כבר דיווחו על האשמותיו של פרי: גניבה, מרמה, זיוף והתחזות.

מיד שלחתי את הפקידה לקנות את העיתונים. כשראיתי את הכותרות המזעזעות התחלתי לבכות. הרגשתי שעולמי חרב עלי. עד לאותו יום הייתי רגילה לכך ששמי מופיע רק בהקשרים חיוביים, אבל הפעם העיתונים נתנו לפרי את כל הבמה. מי שלא הכיר אותי יכול היה להבין שמדובר בנוכלת של ממש: בתחילה עזיבתי המסתורית את הבנק ועכשיו צו המניעה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 48-50. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *