פרק 42: מישהו מנסה להשתיק אותך – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

גם מקרה זה נשכח במהרה. אולם כמה ימים לאחר מכן הגיע היום ששינה את מסלול חיי. לאחר פגישה חשובה עם לקוחות בבנק, צלצל הטלפון במשרדי. הרמתי את השפופרת ושמעתי קול גברי, מעוות. "גברת גולן, יש לך ילדים נחמדים, תשמרי עליהם." מסך כהה ירד מול עיני. מעורפלת, הרגשתי צורך עז להקיא והתאפקתי. רצתי החוצה לעבר הרכב שלי, ונסעתי במהירות לכיוון בית הספר של ילדי. הגעתי בזמן ההפסקה. לא התקשיתי להבחין בהם משחקים עם חברים בחצר. רגועה יחסית, פניתי לאחור, נמנעת מלהטרידם, שכן לא היו רגילים לראותני בשעה כזו. שבתי למשרד, וניגשתי לבר המשקאות הפרטי שלי, מתנה מקורית שקיבלתי לרגל מעבר הסניף למשכנו החדש, מקומץ לקוחות שהפכו לידידי. הודיתי לידידים בחום, למרות הידיעה שהבר ישמש לכל היותר להרמת כוסית באירועים מיוחדים. מעולם לא הייתי שתיינית. זיכרון עמום, של משקה חום וסמיך שהקהה את כאבי השיניים שלי כמתבגרת, פילס את דרכו לתודעתי ונתערבב עם הכאב שחשתי בבטני.

המשקה עשה את שלו, הרפה את גופי ואת סחרחרת המחשבות הבלתי פוסקת. רק מחשבה אחת, של ארבע מילים, נותרה בהירה מכולן. מישהו ניסה להשתיק אותך, אמרתי לעצמי. לאור היעדר ממצאים או תגובה מצידו של הבנק בנוגע לפרשיית המרמה עליה סיפר לי אריק נטשתי גם אני את העניין. אולי לא היתה פה קנוניה כי אם מקרה חד פעמי, בחור שחצן שמגזים ומפליג במעשיות. שכנעתי את עצמי שזה ודאי לא עניין רציני.

הרגשתי שאין בכוחי להתמודד עם המצב לבד, וניגשתי ליואב ממחלקת האשראי. יואב שמע את דברי והסכים. "משהו מוזר מאוד מתרחש כאן," אמר לי. "למעט יואב, לא שיתפתי איש באירועי היום, גם לא את בני משפחתי. בלילה, מכווצת מפחד, בלעתי כדור הרגעה, ונרדמתי.

אריק גבה הקומה המשיך לפקוד את הסניף, מלווה לעתים בחבריו ולעתים באחיו, שכמוהו, פיזר חיוכים לרוב. בוקר אחד הופיע בבנק עם אדם אשר עורר בי לא מעט חשדות. חזותו היתה כשל איש העולם התחתון, "גורילה" כפי שנהוג לכנות אדם המחסל חשבונות עם אויבים. ללא התראה, נכנסו השניים למשרדי, כשאריק מסמן בידו לחברו: "הנה, זו יפה גולן שסיפרתי לך עליה." אף כי לא הובהר לי מהו פשר הביקור, נמנעתי מלשאול שאלות. אחרי הכול, היה זה מנהג שבשגרה, להציג אותי בפני לקוחות פוטנציאליים שביקשו להכיר את מנהלת הסניף.

 

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 41-43, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *