פרק 43: כיצד מתבצעת המעילה – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

האיומים הטלפוניים לא פסקו, אלא המשיכו בתדירות הולכת וגדלה. המסר היה זהה: "יש לך ילדים נחמדים, תשמרי עליהם." ניסיונותי להגיב או להאריך בשיחה לא הצליחו, והשיחה תמיד נותקה במהירות.

החלטתי לפנות לאחי אלי אשר עסק בעבר בשיקום אסירים, והיטיב להכיר את עולם הפשע. אחי שמע את פרטי הסיפור וכשעלה שמו של אריק, קטע אותי בחדות: "היזהרי יפה, יש לך פה עסק עם העולם התחתון." אחי המודאג החל להגיע לסניף לביקור יומיומי, לעתים בצהריים ולעתים בבוקר השכם. עם זאת, היינו שנינו תמימי דעים לגבי פנייה למשטרה. "פעולה שכזו רק תגביר את זעמם של העבריינים," אמר לי אחי, שסבר גם כי יידרש זמן רב, אם בכלל, עד לפענוח המקרה על ידי השוטרים. בנוסף, חשבתי לעצמי, אני מנהלת הבנק היחידה בחולון, וכאשר יתפרסם דבר התלונה, גם ללא ציון שמי, לא יהיה קשה לנחש במי מדובר. אצטרך לעשות את העבודה בעצמי, הרהרתי בכובד ראש, אין לי ברירה.

 כמו בכל יום רביעי אחר הצהריים, סניף הבנק היה סגור. אולם את אותו אחר הצהריים לא התכוונתי להקדיש למנוחה. ביקשתי מידידי יעקב ממחלקת האשראי לסור לביתי ולסייע לי בעניין דחוף. כשהגיע, סגרתי את דלת הבית, הכנתי לנו שתייה חמה וביקשתי מיעקב שיאזין היטב לשיחה הטלפונית שאותה אני עומדת לבצע.

חייגתי ללקוח שלנו, אריק. קולו נשמע מצידו השני של הקו, עליז כתמיד. "אריק, אני מעוניינת להכיר לך בחורה מאוד מיוחדת," אמרתי לשפופרת, משתדלת להישמע משכנעת, "לא נמאס לך מחיי הרווקות?"

צחוק גברי נשמע מצידו השני של הקו. "אני תמיד מוכן להכיר בחורה יפה, ועוד עם המלצה של מנהלת הבנק…" ענה בהומור.

מהר מאוד הובלתי את השיחה למחוזות שעניינו אותי באמת. "אתה יודע אריק, בעניין המעילה שעליה סיפרת לי, הגעתי למסקנה שהמצאת הכול על מנת להרשים אותי. לא היה ולא נברא!" הטחתי לעברו.

"לא שיקרתי לך," ענה לי, נעלב.

"אם אתה לא משקר, אז מעניין איך זה מתבצע. בוא ותסביר לי בדיוק איך נותנים כסף ללא ביטחונות, ואיך זה שמחלקת הביקורת לא עולה על כל העניין?"

לאחר דממה של כמה שניות, החל אריק להסביר: "כשיש שיתוף פעולה מבפנים, הכול קל," התפאר העבריין החלקלק. "החבורה לקחה ערבויות, וכשהגיע זמן הפירעון חידשו את הערבויות בסכום גבוה יותר; וכאשר מחלקת הביקורת היתה מגיעה הסתירו את הערבויות. בסופו של דבר ראו הבודקים שיש סכום בחשבון, אך ללא ההתחייבויות," הסביר, מרוצה מעצמו. החלפנו עוד כמה מילים עד שסיימנו. עתה, הבנתי בדיוק כיצד התבצע מעשה המרמה, ומדוע היה כה קשה לחשוף אותו.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 41-43, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *