פרק 45: יפה, את הוזה – מתוך "ללא מורא"/ יפה גולן

ידידי יעקב, שישב בשקט והאזין לכל השיחה, הסכים איתי בפה מלא. "יפה, ללא כל ספק, יש פה תרמית רצינית ורצוי לדווח על כך בהקדם," אמר בנחישות. לאחר ששמעתי את הבטחותיו, הרגשתי הקלה יחסית. "אני לא לבד במערכה יותר," אמרתי ליעקב כשאני מלווה אותו לדלת, "תודה, כבר חששתי כי כל הסיפור הוא פרי דמיוני," הודיתי בעצב. "אני איתך, אל דאגה," הבטיח שוב יעקב, ויצא אל הרחוב שהיה כבר חשוך.

המתח סירב להרפות ממני. יואב, סגני, הבחין בהידרדרות בתפקוד שלי. הפעם, כנועה ומיואשת יותר, החלטתי לחשוף בפניו הכול, כולל ההטרדות והאיומים הטלפוניים. עמיתי לעבודה הקשיב לדברי עד תומם, ושתק לרגע קצר. "אנחנו חייבים לפנות ישירות להנהלה של הבנק, ומהר ככל האפשר," אמר, קמטי דאגה על מצחו.

כבר למחרת בבוקר נסענו למשרדי ההנהלה. גוללתי שוב את סיפורי, בטוחה שהפעם אזכה להתייחסות הולמת, לאור חשיפת האיומים על חיי משפחתי. תגובת ההנהלה הדהימה אותי. "יפה, את הוזה," נאמר לי, "דבר כזה, כפי שאת מתארת, לא היה ולא נברא. עלייך לצאת לחופש ולנוח מהמתחים. מחלקת הביקורת בדקה את טענותייך ביסודיות, אך לא מצאה דבר וחצי דבר. אדרבא, מדובר בלקוחות מכובדים הנמצאים ביתרת זכות."

למרות ההוכחה שהיתה בידי, עדותו של חברי יעקב, הרגשתי כעת שאין טעם לערבו בעניין. מן הסתם, במקרה הטוב היה הוא ננזף על שעקף את ההנהלה, ועל שטיפל בעניין ללא כל סמכות. הרגשתי כי עולמי קורס עלי סופית. מוחלת על שארית כבודי, התחננתי, משחררת את רסן דמעותי. "אני מקבלת איומים טלפוניים, אזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לחיי ילדי. אנא, אני מבקשת מכם לפנות במהרה לחברת חקירות פרטית. גם אם מחלקת הביקורת לא מצאה כל דופי בפעילות בסניף, ראוי לבצע בדיקה נוספת, מקיפה יותר. אני משוכנעת בצדקת דברי." מבט נטול חמלה נשלח לעברי. "יפה, אם העניין כל כך מפריע לך, את מוזמנת להגיש תלונה במשטרה. מבחינת הבנק, כבר הבהרנו זאת, אין וגם לא היתה מעילה. התעקשותך מיותרת, אפילו תמוהה, יש לומר." מעורפלת מעט, חלפו מול עיני רגעים אחרים, רגעי תהילה וכבוד אותם ידעתי בעבר במשרדי ההנהלה. הקול נשמע כמגיע ממרחקים, מונוטוני: "צר לנו, אבל אין לנו כל רצון להמשיך ולדוש בנושא. זהו בזבוז זמן יקר, הדברים חסרי שחר."

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן – ללא מורא – פרקים 44-47, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *