פרק 53: דיונים משפטיים – מתוך "ללא מורא"/יפה גולן

מתוך ספרה של יפה גולן: ללא מורא

פרי הגיש תביעה שבה נטען כך: "בסמוך ליציאתה לחו"ל גנבה הנתבעת קובץ דפי מחשב המכיל מעל לחמשת אלפים שמות וכתובות של לקוחות התובעים המופיעים בקובץ הממוחשב של התובעים כקוד 2… הנתבעת ביצעה שורת עבירות פליליות, לרבות הטעיה, מרמה, התחזות, גניבה ממעביד, וקבלת נכסים שהושגו בפשע."
"בשלב זה," נכתב עוד, "וכל עוד לא נתקבלו חשבונות, לא גובש מלוא הנזק, ולא התברר היקף השימוש של הנתבעת ברשימות, מעריכים התובעים את נזקיהם, לרבות פגיעה במוניטין, בקשרים המסחריים והיחסים עם לקוחותיהם… בסך חמש מאות אלף ש"ח." פרי תבע את החזרת הרשימות, וכמו כן את ביטולה של כל פעולה שנעשתה כלפי הלקוחות, החזר שכר טרחת עורכי דין ועוד.

לדיונים בבית המשפט הגעתי מלאת ביטחון. לא רציתי לתת לו את התענוג לרמוס אותי ולחזות בי מתפתלת לפניו; הכחשתי לחלוטין את כל טענותיו. הייתי אולי שחקנית טובה, אך בפנים חששתי מאוד. בניגוד אלי, פרי נראה מדושן כולו, מלווה תמיד במקורביו, בסוללת עורכי דין, ולעתים אף בבני משפחתו. זו היתה חבורה מלאת ביטחון, וכולם הגיעו בחליפות מחויטות ובמכוניות חדשות. פרי, שהיה עורך דין בעצמו, הפגין ביטחון עצמי רב ועיניו רשפו בוז כלפי, כאילו אומרות: "הסוף שלך קרוב, אל תדאגי."

אך כאמור, לא הדיונים בבית המשפט הטרידו את מנוחתי, אלא הסיקור החדשותי המוטה, שלא פסק. כשכבר ביקשו את תגובתי, היא הופיעה בדרך כלל בקטן לעומת האשמותיו של פרי, שהצטייר כרודף חוק וצדק. "מתווכת לפנסיות מגרמניה חשודה בגניבת מסמכים," נכתב בכותרת ענקית ב"ידיעות אחרונות" ואילו כותרת המשנה זעקה: "הארגון למימוש האמנה לביטחון סוציאלי, ממנו פרשה גולן, הגיש נגדה תלונה על גניבת דפי מחשב והעברתם לארגון מתחרה."

"בתלונה למשטרה נאמר כי ערב פרישתה של יפה גולן, היא נטלה עימה עותק רשימות מחשב, שכללו חמשת אלפים שמות של לקוחות," נכתב בגוף הידיעה. "עו"ד ישראל פרי, מבעלי הארגון למימוש האמנה, טען אתמול כי יפה גולן אינה מסתפקת במה שעשתה בעבר, והיא מפיצה שקרים ודיבות נגד ארגונו, שחלקם אף פורסמו באמצעי התקשורת, במגמה לפגוע בארגון מבחינה עסקית." בתגובה לשאלה אחרת ענה עו"ד פרי: "אין זה נכון שהארגון שלנו גובה עמלות שמנות. אנו גובים שכר טרחה המקובל אצל עורכי דין שמטפלים בהליכי קבלת פנסיה גרמנית." בסוף הידיעה הופיעה בקצרה גם עמדתי: "יפה גולן טוענת כי הארגון מנהל נגדה באחרונה רצח אופי. לדבריה, החשדתה בגניבת דפי המחשב מהווה עלילה."

ללא מורא", שיצא לאור ב- 2007, הוא סיפרה האוטוביוגרפי של יפה גולן.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 51-55. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *