פרק 52:פרסומים שקריים – מתוך ללא מורא/יפה גולן

פרק נוסף מתוך ספרה של יפה גולן – ללא מורא

פרי הניח שהפרסומים ירתיעו אנשים מלשכור את שירותי, אם אי פעם אחליט להתחרות בו. הוא צדק. אפילו אנשים שהיו מאוד מקורבים אלי ניתקו את הקשר. עוד לפני שקיבלתי את מסמכי התביעה המשפטית, כותרות העיתונים כבר דיווחו על היותי מואשמת בגניבה, במרמה ובהתחזות. לא חלף זמן רב.

התחלתי להבין את השיטה של פרי. הוא הציג שוב ושוב את אותן האשמות ממוחזרות וקליטות, שיוכלו להיות מנוסחות היטב ככותרות בעיתונים. לצורך כך הגיש, באותם נושאים, שפע של תביעות, בקשות לצווי מניעה, תלונות במשטרה וקובלנות פליליות פרטיות. כעת עתידות להגיע שלוש שנים קשות במיוחד של מאבק משפטי. בין 1986 ל-1989 ירה פרי בכל התותחים. הוא לא בחל בשום אמצעי.

הניסיון עם פרי לימד אותי שכשמגישים תביעות אפשר להכפיש כמה שרוצים, ללא קשר למציאות, ולדאוג לפרסם את הדברים בעיתונות. למעשה, אפשר לתבוע גם עמוד חשמל, ואם אתה לקוח טוב כמו פרי, שמרבה לקנות מודעות ולפרסם בעיתונים, מובטח לך שתקבל את סוג החשיפה שבה אתה מעוניין. פרי גם העסיק יחצנים והיו לו קשרים עם האנשים הנכונים. מולו ניצבתי אני – חלשה, ללא עבודה וללא פרנסה.

מיד לאחר הגשת התביעה פנה אלי עיתונאי, וביקש לפגוש אותי בבית סוקולוב בתל אביב. העיתונאי אמר שיש בידיו עותק מהתלונה שפרי הגיש למשטרה, ושאל אם אני רוצה להגיב. מובן שלא ידעתי דבר על התלונה, וכשהעיתונאי החל להקריא מהנייר ידעתי שדבר לא יעזור לי, גם אם אחליט להגיב. כעבור כמה ימים קראתי בעיתון, כמו כל עם ישראל, שהוגשה נגדי תלונה למשטרה בגין גניבה, מרמה והתחזות.

אלי, בעלי, שהה באותם ימים בחו"ל ואף על פי שנזקקתי לחיזוקים, רווח לי שנחסכו ממנו הכתבות המשמיצות. אולם מפרסום שלילי לא כל כך פשוט להימלט; בטיסה ארצה התגלגל לידי בעלי עותק של אחד העיתונים, וכך זכה לקרוא כבר במטוס על אשתו הנוכלת.

עם צו המניעה עוד יכולתי להתמודד לבד, אך בכל הקשור לתביעה ולקובלנה הפלילית העדפתי לקבל ייצוג משפטי. בעקבות המלצות מחברים הגעתי למשרד עורכי הדין סוכובולסקי שנקר. הסברתי להם את מצבי, וביקשתי שיסכימו לייצג אותי למרות המצוקה הכספית שהייתי שרויה בה. הם התרשמו מכנותי, ריחמו עלי, ונקבו בסכום סביר יחסית שאותו אפשרו לי לשלם בהמחאות דחויות.

ללא מורא", שיצא לאור ב- 2007, הוא סיפרה האוטוביוגרפי של יפה גולן.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 51-55. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *