פרק 54 – מגבירים את המאבק מתוך ללא מורא/יפה גולן

קטע נוסף מתוך ספרה של יפה גולן – ללא מורא

פרי לא בחל בשום אמצעי כדי להלחיץ אותי. למשל, מכתב ששלח לי ביולי 1987, שבו הוא עונה בשלילה על בקשתי לתשלום פיצויים המגיעים לי על עבודתי אצלו, מסתיים כך: "עלי להעמידך על העובדה כי העברת הנושא (הפיצויים, י"ג) לבירור משפטי על ידך, תשמש לי תמריץ לתבוע את הנזקים אשר הוסבו על ידך לארגון – נושא שהוזנח על ידי עד כה…" זה היה רמז דק, אך רב משמעות.

לא נרתעתי מאיומיו, ולאחר כמה חודשים החלטתי להגיש נגד פרי תביעת פיצויים בבית הדין לעבודה. האמנתי שחובות המעביד כלפי העובד הן דבר שיש לדאוג לו לפני הכול. הרגשתי שהפיצויים מגיעים לי בצדק. ומעל לכול, הייתי זקוקה נואשות לכסף.

בית הדין לעבודה שכן בשעתו בבניין ישן שבו מסדרונות צרים מאוד. כשהגעתי למשפט ראיתי את פרי מסתודד עם עורכת דינו במסדרון. הוא הסתכל עלי, ולא אמר דבר. זו היתה למעשה הפעם הראשונה מאז הפיצוץ הגדול בינינו, שבה נתקלתי בו פנים אל פנים. הוא אולי ניסה להרתיע אותי, אבל אני הייתי בטוחה בצדקתי, ואף לא שכרתי עורך דין לצורך ההליך. גם באולם הקטן ישבתי ליד פרי, ולמשמע דבריו התחשק לי להעיף לו סטירת לחי. "היא קיבלה כסף, היא משקרת, היא נסעה לחו"ל על חשבוני, לא מגיע לה כלום," כך העיד. השקרים היו מלווים בגיחוכים ובצחוקים מזלזלים מצד פרי, אבל אלה לא הצליחו לשבור את רוחי. ואכן, לאחר דיון קצר מאוד בית המשפט הכריע לטובתי ופרי נאלץ לשלם לי את הפיצויים.

אבל זירת המאבק האמיתית לא היתה בית הדין לעבודה. הדיונים המשפטיים התרבו והתארכו, ועורכי הדין דרשו תוספת משמעותית ביותר לשכר הטרחה. תוספת זו לא היתה בהישג ידי והחלטתי, בלית ברירה, לקחת הלוואה גדולה. הבנק אישר את ההלוואה, הערבים כבר חתמו על כל המסמכים, אולם ברגע שהופיע גל כתבות נוסף – התהליך נעצר. כשהגעתי לבנק לחתום על ההלוואה נאמר לי: "קיבלנו הוראה מההנהלה לא לתת לך כלום. לצערנו, ההלוואה שלך מבוטלת."

ללא מורא", שיצא לאור ב- 2007, הוא סיפרה האוטוביוגרפי של יפה גולן.

 

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 51-55, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *