פרק 56 האזנות סתר מתוך ללא מורא/יפה גולן

קטע נוסף מתוך ספרה של יפה גולן – ללא מורא

פרשתי בפני פקר את תמונת המצב הקשה. הוא לא הקל עלי. "יהיה לך עוד הרבה יותר גרוע בשנים הקרובות," אמר. "אלו יהיו שנים של סבל ומצוקה. תצטרכי להיות חזקה מאוד, אחרת לא תשרדי." שמעתי את התחזית והתכווצתי בכיסאי. אבל אז פקר הפתיע אותי, בפעם השנייה: "הגלגל יתהפך בשנת תשעים," קבע. "את תעבדי עם חו"ל, ידך תהיה על העליונה ואת תהיי עשירה מאוד." חזרתי הביתה והשמעתי למשפחתי את הקלטת עם תחזיותיו של פקר. התגובה הכללית היתה פסימית: "דבר כזה לא יכול להיות, אפילו לא בחלום." אני, כמובן, לא התווכחתי.

כמה ימים לאחר פגישתי עם פקר, התחלתי לשים לב שמכשיר הטלפון במשרד משמיע רעשים מוזרים וצלילי ניתוקים. לא ייחסתי חשיבות לעניין; חשבתי שמדובר בשיבושים שפוקדים מדי פעם את קו הטלפון. אולם שוטרים שהופיעו במשרדי לאחר כשבועיים הבהירו לי שטעות בידי. הם הוזעקו על ידי אחד השכנים שהבחין באדם שישב זמן רב במכונית וצפה לכיוון הבניין.

השכן חשד שמא מדובר בשודד המתכנן פריצה למכשיר הכספומט שפנה אל הרחוב. אולם השוטרים גילו אדם שהאזין לשיחות הטלפון שלי. התחלחלתי מעצם המחשבה שאדם זר חדר אל הפרטיות שלי בבוטות כזו. השוטרים שאלו אם אני מעוניינת להגיש תלונה, והשבתי בחיוב. הייתי כבר פחות תמימה והודעתי למשטרה שהחשד העיקרי שלי נופל על ישראל פרי.

המשטרה הגישה כתב אישום נגד החשודים בביצוע ההאזנה, שמואל גוזמן, בעל חברת חקירות וששון בן נורי שמש, מתמחה העובד בחברה. בכתב האישום נטען כי החשודים ביצעו האזנת סתר שלא כדין. "הקלטת השיחה בוצעה באמצעות משדר שמוקם בתוך ארון מסעף של הטלפונים בסמוך למשרד המתלוננת, ובאמצעות מכשיר רדיו, מכשיר האזנה ורשמקול שנמצאו בתוך רכב שמוקם ליד בניין המשרדים," נכתב בכתב האישום.

גם לאחר שנתפס על חם, קיבל גוזמן עונש מגוחך. הוא טען להגנתו שאיש עסקים כלשהו פנה אליו בבקשה שיקליט את השיחות במשרדו, כדי לפקח על התנהלות העניינים בזמן ששהה בחו"ל. גוזמן סיפר כי קיבל תשלום במזומן עבור העבודה. את השם ישראל פרי, כך טען, לא שמע מעולם. בסופו של דבר, ציוד ההאזנה הוחזר לו והוא נקנס במאה ש"ח בלבד. נדהמתי מחוסר הצדק. בעוד שפרטיותי ושלוות נפשי הופרו באופן קיצוני, הרי שהאשמים האמיתיים הצליחו לצאת מהפרשה כמעט ללא פגע.

ללא מורא", שיצא לאור ב- 2007, הוא סיפרה האוטוביוגרפי של יפה גולן.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 56-60, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *