פרק 60 המצב הכלכלי לוחץ – ללא מורא/ יפה גולן

פרק נוסף מספרה של יפה גולן  ללא מורא

בעלי שכר את החדר הסמוך, ותכנן להעביר לקבוצות קורס הכנה למבחן התיאוריה לנהיגה. פרסמנו מודעה בעיתון, ואני עניתי לטלפונים במשך היום. "שלום, אני מתעניין בקשר לקבוצות, איך זה הולך?" שאל לקוח מהראשונים שהתקשרו.

"אתה יכול להירשם, זה בקבוצות מעורבות, לכל הגילאים," עניתי בשמחה.

"וכמה עולה?" התעניין הקליינט.

"המחיר הוא מאה וחמישים שקל, וזה עד שאתה מצליח," עניתי.

"תגידי גברתי," שאל, "יש קבוצה לגברים בלבד?"

"לא נוח לך ללמוד עם נשים?" תהיתי.

"איזה לימוד?" הוא הרים את הקול, "זה לא סקס שם?"

הבנתי שהמקום החדש הוא כה ידוע לשמצה, עד שאנשים משוכנעים שבמקום מתקיימת אך ורק פעילות זנות. אני ראיתי גם את הצדדים החיוביים: מיקום המשרד, בסמוך לתחנה המרכזית, הקל על אנשים מכל חלקי הארץ להגיע אלינו.

למרות דמי השכירות הנמוכים, הלחץ הכלכלי הלך וגבר. שיעורי הנהיגה של אלי לא הספיקו לכסות אפילו חלק קטן מהחובות, שלא לדבר על כלכלת הבית השוטפת. המצוקה הגדולה גרמה לי לקחת הימור ענקי; פרסמתי מודעה קטנטונת בעיתון בנוגע למתן ייעוץ חינם בנושא הפנסיה הסוציאלית, כלומר בקשר לחוק החדש. כל מה שידעתי בנושא היה מה שעו"ד רפנהגן אמר לי – שאולי יהיה חוק.

זו היתה ירייה מהמותן, אך אנשים החלו להגיע. היו שזכרו אותי לטובה מהתקופה שהייתי מנהלת אצל פרי. אחרים התעניינו בחוק החדש, והגיעו ללא היכרות מוקדמת איתי. כל מי שבא להירשם שילם מאתיים ש"ח על חשבון שכר הטרחה, ועל הקבלות נרשם: "הסכום ששולם יוחזר אם לא יאושר החוק."

מי שכבר הגיע או צלצל לא פנה יותר למקום אחר. רבים אמרו שהקול שלי משדר אמינות. למי שתהה מדוע אני מקבלת קהל בחדר בבניין מצחין ליד התחנה המרכזית, הסברתי שהמיקום חשוב לי במיוחד, כדי שללקוחות מבוגרים יהיה קל ונוח להגיע אלי מרחבי הארץ.

הלקוחות החלו לזרום, והפעם הגיעו גם רבים מלקוחותיו של פרי. לכמה מהם היתה תלונה זהה: כיצד זה שהם אינם מקבלים את הסכום הפנוי, כלומר הסכום שנותר לאחר קיזוז ההלוואה, אלא רק חלק קטן ממנו. למשל, אנשים שקיבלו פנסיה של אלף וחמש מאות מארק, שילמו אלף מארק להחזר ההלוואה, ובמקום לקבל לכיסם חמש מאות מארק כפי שהובטח להם על ידי הארגון למימוש האמנה, קיבלו מאה מארק בלבד.

ללא מורא", שיצא לאור ב- 2007, הוא סיפרה האוטוביוגרפי של יפה גולן.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 56-60, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *