פרק 66 נסיעה לגרמניה מתוך "ללא מורא" / יפה גולן

טלפון בהול מעו"ד רפנהגן פתח את שנת 1990. בפיו היתה בשורת איוב: "לצערי, אני נאלץ להפסיק את עבודתנו המשותפת," אמר. מיד הבנתי שהוא קיבל מפרי הוראה להפסיק את ההתקשרות עימי באופן מיידי. פרי היה הלקוח הגדול שלו, רפנהגן לא רצה להסתבך עימו והחליט להיענות לבקשתו.

זאת היתה בשורה קשה מאוד. רפנהגן היה הסמכות הבכירה בנושא הפנסיה, ובלעדיו לא היה בגרמניה מי שיטפל בענייני לקוחותי. לא הסכמתי לוותר בקלות, אך כשהייתי מתקשרת אל רפנהגן הוא היה מתחמק ממני. פרי כנראה לחץ עליו חזק מאוד, והלחץ עבד.

מעולם לא הייתי בגרמניה ולא ידעתי את השפה, אבל החלטתי לעשות ניסיון אחרון. נסעתי למשרדו של רפנהגן ודרשתי הסברים. הוא חזר על דבריו ללא היסוס, אך הסכים להמליץ לי על משרד עורכי דין אחר. לקחתי את הפרטים ושבתי לארץ כעוסה.

כשבוע לפני שהחוק החדש נכנס לתוקפו, פרסם פרי מודעות ענק בעיתונים שבהן הזהיר כי אין צורך להירשם לקבלת פנסיה סוציאלית במסגרת החוק שעדיין לא אושר, וכי אין צורך לשלם עבור העניין. אישור החוק היה כבר ודאי למדי, ופרי ידע זאת גם דרך עו"ד רפנהגן, אשר מסר לי את המידע, אך כאמור הוא עשה הכול כדי להכשיל אותי. ואכן, בעקבות פרסום המודעות החל להגיע זרם של טלפונים מאנשים שהאשימו אותי במרמה ובגזלת כספם.

למתלוננים אמרתי שאם הם רוצים לסגור את התיק – יקבלו את כספם חזרה. בו בזמן, פרסמתי מודעה קטנה שהבהירה כי מומלץ להירשם. פרי איים מיד בתביעה נוספת. כעת ניהלתי מאבק בשלוש חזיתות – הקהל המוחה, האיום בתביעה חדשה, שהצטרפה לשורת תביעות קודמות, וחיפוש אחר עורך דין חדש בגרמניה.

פרי הערים מכשול נוסף: הוא טען שהוא מזוהה עם הפנסיה הגרמנית, ושאינני רשאית להשתמש בשם "הפנסיה הגרמנית." החלטתי להפיק תועלת מהקושי שפרי הציב בפני, וכך נולד השם המסחרי של העסק שלי: יפה גולן השקעות ופיננסים בע"מ, המחלקה לפנסיה מגרמניה.

בינתיים הספקתי לתאם פגישה עם עורכי הדין החדשים בגרמניה. לא היה לי זמן רב, משום שידעתי עם כניסת החוק לתוקפו קצב העבודה יגבר פלאים. לא יכולתי להרשות לעצמי להיתפס עם המכנסיים למטה, כפי שפרי ודאי תכנן עבורי, ולפעול ללא נציגות מכובדת בגרמניה.

יפה גולן מקדישה כבר שנים רבות למען זכויות כספיות של ניצולי שואה. מדובר בנושא רגיש בחברה הישראלית המשוסעת והגברת גולן לקחה על עצמה את הטיפול המסור בנושא. הסיפור מובא לפניכם בפרק.

אהבת? דרג!
פורסם בקטגוריה יפה גולן - ללא מורא - פרקים 61-70, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *